שייקה ורותי שפירא

-

נעים להכיר

שייקה ורותי שפירא

 

באנו, ראינו, נשארנו

הגענו לאלון שבות בתשל"ב 1972.

 

משפחה זה הכול

יש לנו חמישה ילדים: אמוץ הוא כתב לענייני משפט ב'כאן 11', אשתו שרי היא אחות בכירה ב'שערי צדק', והם גרים בנווה דניאל. נתי עובד בהייטק, אשתו פרופ' דנה מרצה למחשבים באוניברסיטת אריאל, והם גרים במודיעין. ד"ר גליה מרצה ללשון במכללת הרצוג, בעלה יואב מנהל את חברת "החידון והחוויה", והם גרים באלון שבות. הרב ד"ר הראל הוא מרצה ומרכז במכללת 'שאנן', מקים ומנהל את "פורטל הדף היומי". אשתו אריאלה מידענית באתרי משרד החינוך, והם גרים בירושלים. גיתית היא עובדת סוציאלית, בעלה איתי מזכיר היישוב סנסנה, והם גרים בסוסיא.

 

"חוק הדתיים השלובים"

בתנו גליה, נשואה ליואב שלוסברג ולהם שישה ילדים, גרים באלון שבות.

 

"העבודה היא חיינו"

שייקה: במשך 23 שנה ניהלתי בית הספר האזורי בגוש עציון. אחר כך הייתי מפקח במשרד החינוך ומרצה ב'מכללה ירושלים'. הקמתי את 'מנוף'; בית ספר להכשרת מנהלים ב'מכללה ירושלים' והוצאתי לאור כמה ספרים.

רותי: הקמתי את בית הספר האזורי וניהלתי אותו בשלוש שנותיו הראשונות. בהמשך עבדתי בחינוך והוראה בבית הספר למעלה מ-20 שנה. אחר כך הייתי מרצה במכללת אפרתה והוצאתי לאור את הספר "שילוב המחשב בהוראה".

 

סיפורים מהשנים הראשונות

הימים הראשונים של השלג הכבד, כאשר היינו בבית עם ילדים קטנים בזמן הפסקות חשמל, ללא חימום, ללא לחם וללא חלב.

 

זה מרגש גם אותנו

הטקס המרגש שבית הספר האזורי עשה ליד המכולת לכבודו של אסיר ציון יוסף מנדלביץ', שנחת בארץ 8 שעות לפני הטקס, לאחר שהשתחרר מהכלא הרוסי. הוא קיבל מתנה מהילדים - תנ"ך.

 

"המתנדבים בעם ברכו ה'"

שנינו היינו חברי ועד היישוב, ובהמשך גם חברים בוועדות החינוך והבנייה. בשנים האחרונות פיתחנו אפליקציה לשימוש התושבים בשם "דתניפו", המוכרת כ"אלון שבות תכלס". בנוסף, שייקה הוא בעל האתר "שו"ת הלכה אקטואלי" אשר רבים מהתושבים מקבלים דרכו כל יום הלכה יומית.

 

אחד יחיד ומיוחד

הייחודיות של אלון שבות באווירה המשפחתית שהייתה שנים רבות והעזרה לזולת, וכן הפן התורני של היישוב.

 

שינוי לטובה

הקפדת יתר על תחזוקה ושיפוץ בשכונה הוותיקה, ושימת דגש יתר על ליווי הנוער והנחייתו .

 

הבה נאחל

מאחלים שהיישוב ישמור על צביונו וכל משפחה תרווה נחת מהמשך דרכם של צאצאיהם ברוח ראשי המשפחה. שנזכה להרחיב את היישוב ונקלוט את הדור הצעיר.

 

ספרים שכתבה רותי שפירא

 

ספרים שכתב שייקה שפירא

 

ספרים שכתב אמוץ, בנם של שייקה ורותי

 

ספר שכתב הראל, בנם של שייקה ורותי

 

ריאיון אישי עם רותי שפירא, המנהלת הראשונה של בית הספר

 

רותי שפירא כותבת על הקמת בית הספר באלון שבות