איטה והרב עזרא ביק

-

באנו, ראינו, נשארנו

הגענו לאלון שבות בתשל"ז 1977.

 

משפחה זה הכול

איטה: עלינו מארצות הברית ישר לאלון שבות. פה נולדו וגדלו חמשת ילדינו, וגם זכינו שאימא שלי ז"ל עלתה אחרינו לאלון שבות בתשנ"ו 1996.

 

"חוק הדתיים השלובים"

בתנו רחל הסל גרה ביישוב עם בעלה וששת ילדיהם. כמו כן בזכות נישואיו של בננו שרגא עם טפת הכהן, יש לנו מחותנים באלון שבות – הרב אביה ואלישבע הכהן.

 

"העבודה היא חיינו"

עזרא: מהגעתנו ארצה ועד היום אני משמש כר"מ בישיבת 'הר עציון', וכן כמייסד ומנהל של בית המדרש הווירטואלי של הישיבה.

איטה: שימשתי כמרצה בכירה למדעי המדינה. במשך 25 שנה לימדתי במכללת יהודה ושומרון ובאוניברסיטת אריאל, עד יציאתי לגמלאות בתש"ף 2019-20.

 

סיפורים מהשנים הראשונות

איטה: כשעלינו לארץ לאלון שבות הייתי באמצע חודש שמיני בהיריון עם ילד ראשון. הדירה שיועדה לנו בבניין הכולל עוד לא הייתה גמורה ולא יכולנו להיכנס אליה. גרנו באופן זמני בדירה של הרב ליכטנשטיין ועברנו לדירה אחרת כשהוא היה מגיע לשבת לאלון שבות. לא היו לנו רכב ולא היה לנו טלפון, וכשירדו לי המים והייתי צריכה לנסוע לבית החולים ללדת תפסנו טרמפ עם מישהו מהיישוב שהוריד אותנו בדרך חברון, ומשם חיפשנו מונית להדסה הר הצופים. הגענו לבית החולים בזמן ושם נולדה עתירה, בתנו הבכורה. היינו באותו זמן בסך הכול חודש בארץ וזה היה מאוד שונה ממה שהיכרנו בניו יורק, אך מאוד שמחנו על כל הטוב.

תמיד הרגשתי שאנחנו באלון שבות כמו בגן עדן עלי אדמות, וגם עזרא שותף להרגשה מהיום שהתחיל ללמד בישיבה. לגור באלון שבות – אין יותר טוב מזה!

 

"המתנדבים בעם ברכו ה'"

איטה: כעשר שנים הייתי בלנית בהתנדבות, וכן השתתפתי בוועדת החינוך של היישוב.

עזרא: הייתי בוועד אלון שבות, ועד היום אני מעביר ביישוב שיעורים בשבתות וחגים.

 

אחד יחיד ומיוחד

אהבת התורה והרצון להיות קהילה החיה על פי ערכי התורה. אם זה בפעילות חינוכית לילדים ולנוער, ואם זה בהיצע המגוון של שיעורים למבוגרים, מעשי צדקה ומגבית של הקהילה למען הנזקקים. מקום נהדר לגדל בו ילדים וגם נכדים.

 

שינוי לטובה

היינו בונים דיור במחיר המתאים לצעירים, כדי שדור ההמשך יישאר באלון שבות והגנים יתמלאו שוב.

 

הבה נאחל

בריאות בריאות ועוד פעם בריאות, שנזכה לגדל דורות של ילדים יראי שמים, ובריאים בגוף ובנפש.

 

ספרים שכתב הרב עזרא ביק